OLBEST - bazény - septiky - Jaroslav PeterOstravská 56, 739 25 Sviadnov, okr. Frýdek-Místek, tel.: 558 655 561, fax: 558 655 561 ,web:www.bazeny-olbest.cz, email:info@bazeny-olbest.cz, IEO: 12091596 , DIE: CZ6305090154, mob: 777 566 646
akce na plastové bazény a jiné výrobky/služby
češtinaslovenštinaangličtinaněmčina

Bazény Olbest -> Nádrž na dešťovou vodu

NÁDRŽ NA DEŠŤOVOU VODU

Nádoby na dešťovou vodu, nebo akumulační jímky slouží k zadržení dešťové vody a tím k odlehčení kanalizačních sítí a i k využití jako zásobník užitkové vody. Nahromaděnou vodu lze využít v domácnosti nebo následně řízeně vypouštět do kanalizace pomocí zabudovaného čerpadla dle potřeby. Nátok do plastové nádrže na dešťovou vodu je regulovatelný pomocí by-passu a to tak, že cca polovina odtéká do kanalizace, druhá půlka se zachytává a hladina vody v jímce může stoupat až k nouzovému přepadu.
Důvod, proč si pořídit kombinovanou retenční plastovou nádrž na dešťovou vodu je hlavně úspora financí, jelikož dešťová voda je svým složením ideální jako užitková voda.


Pro celoroční provoz jsou určené samonosné podzemní plastové jímky typu "HARD", které lze vyrobit v jakémkoliv objemu a na přání zákazníka osadit požadovaným rozměrem přívodu, odtoků, by-passem, omezovačem vtoku do jímky, čerpadlem dle požadovaných parametrů, přepadem a univerzální filtrační nádobou.
Naše jímky mají masivní konstrukce, protože používáme 8 až 12 mm silný materiál a vlastníme nejmodernější plně automatické svařovací stroje, které obsluhují vyškolení pracovníci. Na přání zákazníka lze vyrobit i nádrže,které jsou pojízdné osobními auty. Životnost naších jímek je prakticky neomezená, protože plastový materiál je v zemi chráněn jak před UV zářením, tak před povětrnostními vlivy.

ROSTOUCÍ NÁKLADY NA VODU VÁS NECHAJÍ CHLADNÝMI, NEBOŤ NEBE DODÁVÁ VODU ZDARMA!!!

Typy nádrží:                                       CENÍK A DALŠÍ PODROBNOSTI

 Ponorné čerpadlo bez
plováku Jímka na dešťovou Ponorné čerpadlo s plovákem Jímka na dešťovou vodu  čerpadlo v technické
šachtě s plovákem v jímce na dešťovou vodu  
ponorné čerpadlo bez plováku  •  ponorné čerpadlo s plovákem  •  čerpadlo v technické šachtě s plovákem

Pár příkladu pro využití dešťové vody z plastové nádrže

Zavlažování
Dešťová voda je chudá na soli, proto nedochází k zasolování půdy a hlavně neobsahuje chlor! Existují dokonce rostliny, které jinou než dešťovou vodu nesnášejí, např. kanadské borůvky. Kromě toho je pitná voda příliš cenná na to, abychom s ní zalévali zahradu. Zavlažování zahrady vodou z vodovodu může být za suchého léta finančně značně náročné. Za každý krychlový metr vody z vodovodu totiž musíte zaplatit a to nejen vodné, ale zpravidla i stočné. To je dostatečný důvod, proč začít přemýšlet o náhradních způsobech zavlažování. Navíc tvrdá vodovodní voda zanechává na listech nehezké bělavé skvrny, i proto je dešťová voda vhodnější pro zavlažování jakýchkoliv rostlin.

Praní
Zachycená srážková voda se využívá s výhodou jako užitková voda na praní a to zejména v oblastech, kde je jiná dostupná voda (podzemní nebo i upravená) na praní příliš tvrdá nebo obsahuje vyšší podíl železa, manganu apod. Při použití na praní se příznivě projeví měkkost dešťové vody, která podstatně lépe rozpouští prací prášky, čímž sníží jejich spotřebu, nemá tendence se usazovat a tvořit vodní kámen a proto není tak nutné používat drahé změkčovače. Úspory se tak mimo spotřebu vody dotýkají ještě snížené spotřeby pracích prostředků a snížení opotřebení pračky.

Splachování WC
Pro WC a instalace (přívodní potrubí, odpady) je dešťová voda také výhodná, jelikož je měkká a nedochází tedy k usazování vodního kamene. Splachování WC navíc spotřebuje společně se sprchováním nejvíce vody v domácnosti a vzhledem k tomu, že nevyžaduje vodu vysoké kvality, je používání pitné vody zbytečným plýtváním.

Údržba
Dešťovou vodu můžeme použít na mytí aut, úklid a čištění tam, kde není zapotřebí hygienicky nezávadná pitná voda. Ve všech těchto případech je zapotřebí velké množství vody a je ekonomicky i ekologicky výhodné použít dešťovou vodu namísto pitné.

Předpoklady
Umíme Vám vyrobit jímku na dešťovou vodu dle vašich představ. Výtlak vody do vzdálenosti 50m, ponor z hloubky 15m a průtok až 5,4m³/ hod. Poradíme vám, jak vybrat vhodné čerpadlo. V případě potřeby lze dodát tlakovou nádrž, která snižuje počet spuštění čerpadla. Zákazníci, kteří požadují maximálně čistou vodu, se na přívodní větev do domu nainstaluje filtr Aqua, podrobnosti jsou uvedené níže.

Nádrž na dešťovou vodu plastová k uskladňování dešťové vody
Užití dešťové vody má na základě dobrých vlastností tyto pozitivní efekty:
- optimální použití pro rostliny (zalévání)
- lepší účinnost při mytí, čímž se ušetří až 50% prostředků
- žádné usazování vodního kamene v pračce
- žádný močový kámen ve WC
- nádrže na dešťovou vodu mohou být poměrně malé
- kompenzace odpadového stříkání při silném dešti v kanalizaci
Kombinace použití dešťové vody a vsakování do země je optimální ekologický koncept - dokonale se využije koloběh dešťové vody.

Pohled z hlediska hygieny
Při odborné instalaci nejsou žádné námitky z hlediska hygieny proti nasazení dešťové vody v domácnosti. Toto nám potvrzují zkušenosti a vědecké poznatky, jako například dlouhodobá studie Státního hygienického ústavu v Brémách o užívání dešťové vody při praní prádla. Podle výsledku nebyly zjištěny žádné negativní rozdíly mezi praním prádla v pitné vodě a dešťové vodě.
Retenční plastová nádrž na dešťovou vodu nachází uplatnění u rodinných domků, rekreačních objektů, malých a velkých firem a jiných subjektů.

Filtr Aqua - přip. 1"
Pro pocit maximální jistoty, lze na výstupní větev z čerpadla instalovat Filtr Aqua, který má možnost použití s vložkami na mechanické nečistoty:

-vinuté vložky 1mic, 5mic, 10 mic, 20 mic, 50 mic, 100mic
-omyvatelná vložka 80mic
-dechlorační vložka (odstranění chloru, zápachů atd.)

Filtry jsou určeny pro filtrování vody, všude tam, kde je požadována voda bez rozptýlených mechanických nečistot. Hlava filtru a převlečná matka jsou vyrobeny ze zesíleného polypropylénu, pouzdro filtru z polykarbonátu. Filtrovaná kapalina je přiváděna do těla filtru po vnějším obvodu vnitřku hlavy a odváděna středem hlavy. Místo pro filtr volíme tak, aby pod snímatelnou nádobou byl dostatečný prostor pro manipulaci při výměně nebo čistění vložky.

Aqua filtr Aqua filtr s vložkou aqua vlozka k filtru
80mic aqua vlozka k filtru
100mic
  Popis filtru:
1 - hlava filtru z plastu osazena mosaznými vložkami se závitem a odvzdušňovacím ventilem
2 - převlečná matka
3 - pouzdro filtru
4 - těsnící O kroužek 
aqua popis filtru

 

Žumpy a
septikyBazén
obdélnik s románským schodištěmZemní filtrNádoba na dešťovou voduČOV - čistička odpadních vodPoklopy na cokolivVodoměrná šachtazastřešení bazénu
  žumpy a ceník  bazény a ceník    zemní filtry    dešťová nádoba      ČOV             poklopy    vodoměrné šachta  zastřešení

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Doporučujeme: Ubytování Česká Kanada -  Prodej a servis zahradní techniky -  Projekční a stavební kancelář -  Chovatelské potřeby -  Knihkupectví -  Ocelové konstrukce, montované haly -  Kamenické práce -  ,Kojenecké zboží, ,oblečení pro miminka