OLBEST - bazény - septiky - Jaroslav PeterOstravská 56, 739 25 Sviadnov, okr. Frýdek-Místek, tel.: 558 655 561, fax: 558 655 561 ,web:www.bazeny-olbest.cz, email:info@bazeny-olbest.cz, IEO: 12091596 , DIE: CZ6305090154, mob: 777 566 646
akce na plastové bazény a jiné výrobky/služby
češtinaslovenštinaangličtinaněmčina

Bazény Olbest -> Plastový bazén -> Bazénové rady a tipy

POTŘEBUJETE PORADIT S ÚDRŽBOU BAZÉNU? 

V případě, že svůj bazén udržujete čistý, stačí mu po dobu jednoho až dvou týdnů jen pravidelné průběžné filtrování zapínané přes spínací hodiny a rozpustná chlorová tableta, která se vkládá do plovoucího dávkovače s možností regulace nebo v lepším případě bezchlorová  ionizační jednotka, která je schopná udržovat nezávadnou vodu po dobu dvou až tří let v závislosti na okolní teplotě a velikosti bazénu. Z našich dlouholetých zkušeností s bazény víme, že preventivní chemická nebo bezchlorová údržba je levnější než jakýkoliv pozdější zásah s nápravou chyb způsobených zanedbáním čistoty bazénu.

Důležité upozornění
Koncentrované chemikálie pro úpravu vody nesmí nikdy přijít do styku se skeletem bazénu. Barva skeletu by se mohla nenávratně změnit. Proto vkládejte chlorové tablety pouze do plovoucího dávkovače s možností regulace, v žádném případě ne do sacího koše skimmeru!!!

Hodnoty vody, které jsou pro váš bazén ideální
Alkalita: 100-125 ppm
pH: 7,2-7,4
Volný chlor: 0,3-0,6 mg/l


Dosažení správných hodnot je podmínkou pro správnou reakci chlorových přípravků na choroboplodné látky ve vodě. Snížené pH (kyselé) má za následek rezavění kovových částí a blednutí barev na plastových částech. Zvýšené pH (zásadité) má za následek vodní zákal, protože se z vody vylučuje vápník a způsobuje dráždění očí i pokožky a voda je pak i výrazně cítit po chloru.

Co je to chlorový šok?
  Je to navýšení chlorového přípravku o troj až pětinásobek, než jsou maximálně povolené hodnoty (0,6 mg/l). Chloršoky použijeme, když se v bazénu průběžně nedaří udržovat ideální chemické složení vody. Dobu, kdy je zapotřebí začít bazén šokovat, poznáte podle mléčného zakalení vody.  Je to způsobeno tím, že do bazénu naskákalo více osob nebo bylo několik dnů extrémní teplo a obsluha nebyla přizpůsobena změně počasí. Po použití chloršoku  není vhodné se v bazénu jeden až dva dny koupat, dokud hodnota chloru neklesne na povolenou míru.

V době, kdy se voda zakalí a začínají se v ní tvořit řasy, je třeba přidat kromě chloru ještě přípravek Vločka super. Nečistoty klesnou na dno, odkud je odsajete vysavačem. Důležité je nechat po celou dobu úpravy puštěnou filtraci bazénu.

Zastřešení a zakrytí bazénu
  Polykarbonátové zastřešení bazénu, solární plachta nebo plovoucí žaluziová roleta vám pomůže uspořit energii vydanou na ohřev vody a v době vaší nepřítomnosti přes den omezuje i vypařování chemických přípravků. Zastřešení bazénu vám pomáhá k velké úspoře vašich financí!


Čištění bazénu vysaváním
Za pomocí vysavače napojeného na skimmer je třeba pravidelně odstraňovat nečistoty ze dna bazénu i z vody. Jak často se bazén musí vysávat záleží na místě, kde je bazén umístěn a je-li zastřešen nebo jinak chráněn vůči vnějším nečistotám. S tímto je dobré počítat už při hledání ideálního místa. Měli bychom brát v úvahu prašné cesty, listnaté stromy, květiny a podobně. Ideální podmínky na údržbu jsou - bazén v čistém prostředí, obložený dlažbou a zhotovený uprostřed travnatého pozemku. V takovém případě stačí 1 - 2x týdně vysát drobné nečistoty.

Nevíte jak na údržbu Vašeho bazénu? Obraťte se na nás! Rádi Vám poradíme tak, aby byl Váš bazén Vaší neustálou radostí.

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Diskuse k položce

07.03.2017 8:49:00 - Jan Kašpar

Dobrá rada!

Dlouho jsem měl v bazénu mléčně zbarvenou vodu až do doby, než mi zkušený team pracovníků firmy OLBEST poradil jak se zabarvení zbavit.

Odpověz na tento komentář
Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Doporučujeme: Ubytování Česká Kanada -  Prodej a servis zahradní techniky -  Projekční a stavební kancelář -  Chovatelské potřeby -  Knihkupectví -  Ocelové konstrukce, montované haly -  Kamenické práce -  ,Kojenecké zboží, ,oblečení pro miminka