OLBEST - bazény - septiky - Jaroslav PeterOstravská 56, 739 25 Sviadnov, okr. Frýdek-Místek, tel.: 558 655 561, fax: 558 655 561 ,web:www.bazeny-olbest.cz, email:info@bazeny-olbest.cz, IEO: 12091596 , DIE: CZ6305090154, mob: 777 566 646
akce na plastové bazény a jiné výrobky/služby
češtinaslovenštinaangličtinaněmčina

Bazény Olbest -> Jímky, žumpy

PLASTOVÉ JÍMKY A ŽUMPY 

Žumpy jsou nádoby, které slouží k zachycování splaškových a ostatních vod obsahujících škodlivé látky pro použití u staveb, u kterých není možnost vypouštět odpadní vodu do kanalizace ani instalovat čistírenské zařízení, např. ČOV. Tyto nádoby se mohou využívat také jako zásobníky na dešťovou vodu.

Firma OLBEST s.r.o. je certifikovaným výrobcem plastových jímek a nádrží v souladu s normou ČSN 756081. Toto je podloženo inspekčním certifikátem vydaným Institutem pro testování a certifikaci (ITC) ve Zlíně. Nádrže na dešťovou vodu, jímky, septiky a žumpy, firmy Olbest s.r.o. jsou vyrobeny z konstrukčních polypropylenových tabulí, nominální tloušťky 8 a 12 mm, přičemž pevnost každé žumpy, jímky, nebo nádoby na dešťovou vodu je podložena statickým výpočtem.

Díky speciálnímu systému výztuh a žeber odolávají naše nádoby extrémním vnějším vlivům, jako je například mechanické zatížení či tlak spodní vody. Samotný válec nádoby je svařen na NC – poloautomatickém svářecím stroji, což zajišťuje maximální životnost a pevnost sváru. Příruby, výztuhy a žebra jsou poté přivařeny extruderovým svárem. Sváření provádí proškolený a certifikovaný svářeč (Evropský svářeč termoplastů EPW) na základě certifikátu vydaného Českou svářečskou společností ANB – Czech welding society ANB. Každá námi vyrobená nádrž je po vyrobení individuálně testována, při předání nádrže tedy zákazník obdrží prohlášení o shodě a protokol o provedení zkoušky vodotěsnosti v souladu s ČSN 756081. V současné době nabízí firma OLBEST s.r.o. dvojí provedení plastových nádrží. 

 

PLASTOVÁ JÍMKA / ŽUMPA – TYP "HARD" ( ! DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA !)

Jímka typ – "HARD" vznikla na základě dlouholetých poznatků a zkušeností, získaných při výrobě plastových nádob. Díky své zesílené konstrukci se tento typ nádoby vyznačuje extrémně dlouhou životností a výbornou odolností vůči vnějším vlivům. Jímka je opatřena systémem dvou komor, což vede k výraznému snížení provozních nákladů, jelikož se díky tomuto systému prodlouží intervaly, kdy je třeba jímku odčerpat. Zákazníkům také doporučujeme koupi speciálního bakteriálního přípravku, který byl vyvinut a je určen k rozkládání nánosů tuku, zbytků jídla a stolice v jímce.

Výhody Jímky / Žumpy – typ "HARD"

 • !!!Doživotní záruka!!!

 • Vyrobeno z českého materiálu

 • Systém dvou komor v nádrži

 • Není nutná betonáž

 • Zesílená konstrukce "HARD"

 • Pochozí poklop v zelené barvě, díky UV stabilizaci odolnější vůči vyblednutí (na vyžádání uzamykatelný)

 • Plně samonosná konstrukce

 • Přívod (na vyžádání i vývod)

 • Prohlášení o shodě & Protokol o provedení individuální zkoušky vodotěsnosti

 

 PLASTOVÁ JÍMKA / ŽUMPA – TYP "STANDARD"

Jímka typ – "STANDARD" je původní provedení jímky, ze kterého vychází provedení "HARD". Jedná se o odlehčenou samonosnou konstrukci, která se používá v běžných podmínkách, kde není zvýšená hladina spodní vody. Jelikož je jímka odlehčená, doporučujeme ji usadit na zpevněné dno výkopu, a položit kolem jímky drenážní rouru. Obsyp provedeme pískem, nebo přesévanou zeminou. Pokud si nejste jisti výškou hladiny spodní vody, doporučujeme jímku usadit na betonovou základovou desku tloušťky 10 cm nebo zvolit jímku v provedení "HARD". Jímka je opatřena systémem dvou komor, což vede k výraznému snížení provozních nákladů, jelikož se díky tomuto systému prodlouží intervaly kdy je třeba jímku odčerpat. Zákazníkům také doporučujeme koupi speciálního bakteriálního přípravku, který byl vyvinut a je určen k rozkládání nánosů tuku, zbytků jídla a stolice v jímce.

Výhody Jímky / Žumpy – typ "STANDARD"

 • Odlehčená konstrukce – snadná manipulace

 • Systém dvou komor v nádrži

 • Není nutná betonáž

 • Pochozí poklop v zelené barvě, díky UV stabilizaci odolnější vůči vyblednutí (na vyžádání uzamykatelný)

 • Samonosná konstrukce

 • Přívod (na vyžádání i vývod)

 • Prohlášení o shodě & Protokol o provedení individuální zkoušky vodotěsnosti

 

Jak velkou žumpu potřebuji?
Určení potřebného objemu žumpy se počítá podle vzorce V = n x q x t, kde -n- je ekvivalentní počet připojených obyvatel (EO), -q- je průměrná denní spotřeba vody na osobu a den (u trvale obývaného domu 120 l, u chaty 80 l) a -t- je časový interval vyprazdňování ve dnech.

Příklad: V = 3 lidé x 120 l x 30 dnů = 10 800 l = 10,8 m3. Takže tříčlenná rodina v RD vyvážející žumpu 1 x měsíčně potřebuje žumpu o objemu 11 m3.


 CENÍK - KVALITNÍ SAMONOSNÉ ŽUMPY ZA NEJNIŽŠÍ CENY

 

Žumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septikŽumpa dvoukomorová - septik

Žumpy a
septikyBazén
obdélnik s románským schodištěmNádoba na dešťovou voduČOV - čistička odpadních vodPoklopy na cokolivVodoměrná šachtazastřešení bazénu
  žumpy a ceník  bazény a ceník      dešťová nádoba      ČOV          poklopy    vodoměrné šachta  zastřešení

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Doporučujeme: Ubytování Česká Kanada -  Prodej a servis zahradní techniky -  Projekční a stavební kancelář -  Chovatelské potřeby -  Knihkupectví -  Ocelové konstrukce, montované haly -  Kamenické práce -  ,Kojenecké zboží, ,oblečení pro miminka