OLBEST - bazény - septiky - Jaroslav PeterOstravská 56, 739 25 Sviadnov, okr. Frýdek-Místek, tel.: 558 655 561, fax: 558 655 561 ,web:www.bazeny-olbest.cz, email:info@bazeny-olbest.cz, IEO: 12091596 , DIE: CZ6305090154, mob: 777 566 646
akce na plastové bazény a jiné výrobky/služby
češtinaslovenštinaangličtinaněmčina

PLASTOVÁ NÁDŽ NA DEŠŤOVOU VODU VČETNĚ AUTOMATICKÉHO ČERPADLA

Naše plastové nádrže je možno využívat na dešťovou vodu, v současnosti se nabízí několik možností využívání dešťové vody:

Zavlažování
Dešťová voda je chudá na soli, proto nedochází k zasolování půdy. Navíc neobsahuje chlor. Existují dokonce rostliny, které jinou než dešťovou vodu nesnášejí, např. kanadské borůvky. Kromě toho je pitná voda příliš cenná na to, abychom s ní zalévali zahradu.

Praní
Zachycená srážková voda se využívá s výhodou jako užitková voda na praní a to zejména v oblastech, kde je jiná dostupná voda (podzemní nebo i upravená) na praní příliš tvrdá nebo obsahuje vyšší podíl železa, manganu apod. Při použití na praní se příznivě projeví měkkost dešťové vody, která podstatně lépe rozpouští prací prášky, čímž sníží jejich spotřebu, nemá tendence se usazovat a tvořit vodní kámen a proto není tak nutné používat drahé změkčovače. Úspory se tak mimo spotřebu vody dotýkají ještě snížené spotřeby pracích prostředků a snížení opotřebení pračky.

Splachování WC
Pro WC a instalace (přívodní potrubí, odpady) je dešťová voda také výhodná, jelikož je měkká a nedochází tedy k usazování vodního kamene. Splachování WC navíc spotřebuje společně se sprchováním nejvíce vody v domácnosti a vzhledem k tomu, že nevyžaduje vodu vysoké kvality, je používání pitné vody zbytečným plýtváním.

Údržba
Dešťovou vodu můžeme použít na mytí aut, úklid a čištění tam, kde není zapotřebí hygienicky nezávadná pitná voda. Ve všech těchto případech je zapotřebí velké množství vody a je ekonomicky i ekologicky výhodné použít dešťovou vodu namísto pitné.

 

Předpoklady
  Aby byla zajištěna provozní jistota systému, nesmí být vzdálenost domácí vodárny - čerpadla k cisterně (nádrž s vodou) větší než 20 metrů a výškový rozdíl max. 5 metrů.

 

Uskladňování dešťové vody

Užití dešťové vody má na základě dobrých vlastností tyto pozitivní efekty:

- optimální použití pro rostliny (zalévání)

- lepší účinnost při mytí, čímž se ušetří až 50% prostředků

- žádné usazování vodního kamene v pračce

- žádný močový kámen ve WC

- nádrže na dešťovou vodu mohou být poměrně malé

- kompenzace odpadového stříkání při silném dešti v kanalizaci

Kombinace použití dešťové vody a vsakování do země je optimální ekologický koncept - dokonale se využije koloběh dešťové vody.
 

Pohled z hlediska hygieny
  Při odborné instalaci nejsou žádné námitky z hlediska hygieny  proti nasazení dešťové vody v domácnosti. Toto nám potvrzují zkušenosti a vědecké poznatky, jako například dlouhodobá studie Státního hygienického ústavu v Brémách o užívání dešťové vody při praní prádla. Podle výsledku nebyly zjištěny žádné rozdíly mezi praním prádla v pitné vodě a dešťové vodě.

Domácí vodárnaDomácí vodárnaDomácí vodárnaDomácí vodárnaDomácí vodárna

Žumpy a
septikyBazén
obdélnik s románským schodištěmZemní filtrNádoba na dešťovou voduČOV - čistička odpadních vodPoklopy na cokolivVodoměrná šachtazastřešení bazénu
  žumpy a ceník  bazény a ceník    zemní filtry    dešťová nádoba      ČOV             poklopy    vodoměrné šachta  zastřešení

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu
Doporučujeme: Ubytování Česká Kanada -  Prodej a servis zahradní techniky -  Projekční a stavební kancelář -  Chovatelské potřeby -  Knihkupectví -  Ocelové konstrukce, montované haly -  Kamenické práce -  ,Kojenecké zboží, ,oblečení pro miminka